10 narzędzi, które ułatwią życie małemu przedsiębiorcy

imac-606765_1280

Mały przedsiębiorca musi być niemal alfą i omegą, bo często zajmuje się nie tylko świadczeniem usług czy sprzedażą produktów, ale również kwestiami planowania, marketingu i windykacji. Zapraszamy do zapoznania się z listą narzędzi, które ułatwią życie małemu przedsiębiorcy. O niektórych pisaliśmy już szerzej, o innych będziemy pisać w najbliższym czasie. Dziś krótkie zestawienie najważniejszych ich funkcji.

Freshmail, Mailchimp – czyli systemu do wysyłki newsletterów. Dzięki ich wprowadzeniu przedsiębiorca może mieć stały kontakt ze swoimi klientami, informować ich o nowych produktach, usługach czy po prostu kreować swój wizerunek, jako firmy godnej zaufania.

Narzędzia Google – Google Analitics, Google Keyword Tool, Google Adwords,– pisaliśmy o nich już wcześniej, a dziś tylko w skrócie: te trzy narzędzia umożliwiają skuteczny marketing online.

Dropbox – czyli miejsce na dane w chmurze. Przechowywanie dokumentów na dysku w chmurze umożliwia dostęp do nich z każdego urządzenia i miejsca. Można je również udostępniać, dzięki czemu do dokumentów mogą mieć dostęp pracownicy firmy i klienci.

Trello – narzędzie do zarządzania i organizacją zadań w firmie. Dzięki niemu można m.in. przydzielać pracowników do konkretnych projektów, na bieżąco monitorować postęp zadań.

Coursera.org – platforma darmowych kursów online, dzięki której można uczestniczyć w kursach prowadzonych przez najlepszych wykładowców ze szkół wyższych na całym świecie. Prawdziwa kopalnia wiedzy dla wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą się rozwijać. Dostępna po angielsku.

Evernote – elektroniczny notatnik, dostępny w wersji na smartfony, tablety, komputery i synchronizujący się pomiędzy nimi. Pisaliśmy już o nim, ale uważamy, że naprawdę powinien z niego korzystać każdy przedsiębiorca.

Canva.com – program do projektowania grafiki online. Można w niej zaprojektować prezentację, infografikę czy post na FB. Bardzo duża baza darmowych grafik do modyfikacji, intuicyjny interfejs sprawiają, że nawet laik po kilku chwilach będzie umiał zaprojektować ciekawą grafikę.

Banki darmowych zdjęć – Dzięki nim można uatrakcyjnić wygląd strony internetowej, fanpage’a czy katalogu produktów. Dokładne adresy znajdziecie w poście im poświeconym.

Mała Księgowość Rzeczypospolitej – program umożliwiający samodzielne prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, rejestrów VAT, ZUS itp. Automatycznie wypełnia również deklaracje podatkowe i umożliwia ich wysyłanie w wersji elektronicznej.

And last, but not least

Inwo – system do wystawiania faktur online. Intuicyjny interfejs, baza kontrahentów, personalizacja faktur, monitorowanie płatności, automatyczne wysyłanie przypomnień o terminach zapłaty, różne rodzaje faktur.

Mamy nadzieję, że nasza lista okaże się pomocna. Chętnie dowiemy się również z jakich narzędzi ułatwiających pracę Wy korzystacie. Podzielcie się w komentarzach.